alešbáry!


Co nejmenšího mohu udělat pro povědomí o návrhářích, kteří dělají kvalitní řemeslo, mají čitelný rukopis, originální a vkusné nápady? Mohu o nich psát.

Drazí mi jistě odpustí zmínku, že nemládneme, tak zrovna značka alešbáry nepatří mezi tu nejmladší generaci. Nejsou tedy nejmladší krví, ale zkušenými a protřelými profesionály. Partnerské duo, které ladí jak v životě, tak v práci. Aleš a Bára Šeligovi vytvářejí pravidelně nadčasové kolekce, jejichž nositelnost a kombinovatelnost v běžném životě je nesporná. Výhodou je, že si můžete vyzkoušet a obhlédnout kvalitu jejich modelů v designově dokonalém obchůdku v Brně na ulici Pellicova. Pokud člověk hledá originalitu s dobrým řemeslem, vrátí se k nim zpět. Vedle modelů oděvních produkují i bižuterní řadu, povětšinou v limitovaných edicích (alešbáry Pomp). Čím jsou zcela ojedinělí, je výroba klobouků. Bára je dokonce věrnou pokračovatelkou rodinné tradice. Můžete si představit téměř cokoliv, ale pozor, alešbáry to dokáží zhmotnit!

Šeligovi za svoji profesní kariéru slaví nespočetné množství úspěchů, které zůstávají široké veřejnosti relativně utajeny. Opět skáču do tématu mého posledního příspěvku a sice jakéhosi smutku, který na mně padá z nedostatečného mediálního prostoru pro České tvůrce. Tedy můj ždibec do mlýna:

Posledním jejich výrazným počinem byla kolekce do J.A.R., která byla takovou symbolickou připomínkou blížících se oslav 100. výročí vzniku Československé republiky.

Ke kolekci s názvem “Moderní tradice” Šeligovi inspirovala stařičká fotografie Bářiny babičky v Komínském kroji. Rozhodli se klasické krojové linie zakomponovat do modelů. Současnost kolekce s moderní tradicí pojali jako rozfázování jednotlivých klasických prvků do modelů z dnešních materiálů a střihů.

Na novinky z jejich dílny se můžete podívat v už zmíněném obchůdku na Pellicove.

(foto: Archiv alešbáry)

-K2Uw_vw7INHqf6IWPfwZAojL-FTeAF27clcVtlFAs8_R0XLLZ92YoC3SjmMQ1bFqc9iUZc

JbQQwvXXzEGIWrXCUQOX5aniMODY8TPpoyZRWhVGdwIYbNrxDl6R4-P2ZThvAvFEyg59ULQ

Leave a Comment