MBPFW!


Reminiscence!

Za pár dnů začíná další ročník Mercedes Benz Prague Fashion Weeku.

Je logické, že připomínat si módní akci bez fotek je zcela zbytečné, tak pro netrpělivce: scrolujte. Já si ale zase neodpustím úvahu.

Každá tak výrazná akce má také své výrazné odpůrce i příznivce. Já se řadím do druhé skupiny. Jednak v tom velmi silnou roli hraje má zkušenost s organizací a propagací větší fashion záležitosti s mezinárodním přesahem. Druhak je to ještě silnější přání, aby se v našem rybníčku děly takovéto události.

Zorganizovat, tedy lépe: úspěšně a kvalitně zorganizovat byť jen jeden ročník velkého módního představení tvorby místních designérů je věc téměř nemožná. Jako vše, vyžaduje především zorientovanost v oboru, řadu vhodných kontaktů a velkou, velkou kupu peněz. Na to vše musí být sestaven perfektně fungující tým lidí. Nic z toho není běžné. Sehnat peníze na akci “o hadýrkách” je často téměř nadlidský výkon. Pokud už se to podaří, musí sponzoři naznat, že zhodnocení jejich vkladu se vyplatí. Pak se teprve dá doufat v možné opakování. MBPFW ale potvrdil, že na to prostě mají. Nejen, že se pravidelně “opakuje”, rozvíjí a posouvá, ale pořadatelé získali oficiální název, řadící přehlídky sezónní tvorby kvalitních designérů do skupiny nejprestižnějších fashion akcí na světě!

V rámci fashion weeku má divák možnost seznámit se s úrovní Českého designu a řada Českých designérů má příležitost se znatelně zviditelnit. Báječné je, že tato výrazná akce poskytuje i prostor pro mladé, začínající designéry. V rámci přehlídek je soutěžní kategorie, právě pro tuto skupinu. To je neoddiskutovatelně důležitý počin. Díky této možnosti, naší laické pozornosti nemusí všechny talenty unikat. Ať už se vítězem stane kdokoliv, tak vy si můžete všimnout toho druhého, chtít od něj udělat šaty a ty se budou líbit vašim známým a jejich známým zase ty jejich, které si nechají na základě vašeho doporučení ušít a pak třeba ten váš objev získá kontrakt od textilní firmy a zase jedny šikovné ruce a hlava uspějí.

Proto: Viva Mercedes Benz Prague Fashion Week a držím pěsti!

Výběr z přehlídek:

Miro Sabo

 

Lukáš Krnáč

Lukáš Krnáč

 

Michael Kováčik

Michael Kováčik

 

Alter Era

Alter Era

 

Mi fashion label s dokonalou Olo opět v roli modelky.

Mi fashion label s dokonalou Olo v roli modelky.

 

Odivi

Odivi

 

Jan Černý

Jan Černý

 

 

Leave a Comment