FlowerPower!


Předposlední lednový den jsme v Brně oslavili skutečnou fashion událostí. Je smutné, že takových show se v bývalém městě módy uskutečňuje jen velmi, velmi málo. Ale ještě jsou!

O návrat designových akcí se začala zajímat především nastupující generace návrhářů, organizací přehlídky mladých tvůrců s názvem “Malá noc módy”.

Udržuje ji ale také hrstka již zavedených místních designérů, kteří nárazově připravují větší performance. O jedné z nich chci napsat.

30. ledna se v centru Brna, v Domě umění konala trojgenerační fashion performance pod taktovkou designérského dua “alešbáry”. Hlavní myšlenka spočívala v prolínání generační tvorby a její přenášení inspirací ze zkušenějších na začínající a obráceně. Aleš Šeliga pozval k prezentaci modelů i své kolegyně. Mladou tvůrkyni Lucii Sládečkovou, která u nich absolvovala stáž a dnes tvoří vlastní atraktivní modely, i zralou designérku Annu Šenkovou, od níž čerpali Aleš s Bárou rady v začátcích jejich kariéry.

Samotná kolekce Aleše a Barbory Šeligových se nesla v jemných barevných tónech provoněných květinovou inspirací. Nazvali ji “FlowerPower-PowerFlower”.

Lehkost některých použitých materiálů, romantičnost květinových vzorů byly kompenzovány drsnými “oškubanými” parukami. Depresivní vzezření modelek jakoby nadnášely modely pastelových barev a transparentních látek. Naprosto mne dostaly doplňky, které jsem od “alešbáry” očekávala. Nové tvary klobouků a čelenek, plující časoprostorem bez omezení, bych brala všechny! Příjemným překvapením pro mne byly kvádrovité kabely ze stanoviny a kůže.

Tuhle jarní kolekci chci nosit letos i za 10 let.

Moje nota to rozhodně byla a pokud vás třeba nalákají obrázky z přehlídky, určitě něco v tomhle stylu najdete v jejich obchůdku na Pellicove 5b.

 

21BE26AB-0577-44DE-BDC1-6F6942B6D73B 90F2085C-1050-4A7B-AF19-2784F6636478 A8EB0FBC-C00E-4747-84C7-10FC027D7B34

 

 

 

Leave a Comment